Zbavte se myší a krys ve vašem domě či chatě jednou pro vždy

Studené zimní měsíce jsou obdobím, kdy se myši a krysy rády stěhují do domů. Stejně jako my totiž nemají rádi zimu a chtějí ji strávit někde v teple. Proto si často jako svou skrýš vybírají domy či chaty. Pro nás to jsou však nezvaní hosté. Jak se jich tedy co nejrychleji a nejúčinněji zbavit?

 

Nejúčinnější jsou jedy na krysy

Pokud se potřebujete zbavit myší a krys co nejdříve, nebo se Vám do domu nastěhovalo větší množství, je nejlepším řešením využít jed na myši a krysy. Ty fungují na principu antikoagulantů - jsou to látky, které které zabraňují srážení krve a myš několik dnů po pozření jedu uhyne na vnitřní krvácení. Jedy obsahují buď účinnou látku Bromadiolon nebo Brodifakum, při čemž druhá zmíněná látka je účinnější i v nižších koncentracích.

Kam umístit návnadu

Při umísťování návnady je důležité dbát na bezpečnost. Určitě totiž nechcete, aby ji pozřel Váš domácí mazlíček nebo nedej bože aby se k ní dostalo třeba batole. V případě pozření ať už člověkem nebo domácím mazlíčkem je nutná okamžitá návštěva lékaře. Nejlepším řešením je umístit návnadu deratizačních staniček ke stěnám nebo rohům. Do těchto speciálních staniček se dostanou pouze myši a krysy. Samozřejmě je nutné také pravidelně odklízet uhynulé škůdce.

Prevence je také důležitá

Nejlepším způsobem, jak zabránit myším a krysám nastěhovat se do vašeho domu je utěsnit všechny přístupové cesty. Je proto důležité projít půdy a sklepy a utěsnit všechny možné přístupové cesty. Pro utěsnění otvorů je nejlepší použít materiál odolný proti prokousání nebo ekologickou utěsňovací pastu, která není pro zvířata škodlivá.