Dekorační látka patchwork - naše nová zábava?

Patchwork už mezi námi nějakou dobu je. Jedná se o koníček, který spočívá v sešívání kusů látek tak, aby vznikly zajímavé kombinace. Je to zábava jak pro jednotlivce, tak třeba i pro celé generace, kdy každá nová generace přidá jeden kousek látky. Tak vznikají obrovská pamětní plátna. My jsme tomuto koníčku propadli teprve nedávno a rozhodli jsme se naše začátky zdokumentovat. 

 Začalo to jako klasická nuda. Venku pršelo a my neměli do čeho píchnout. Potom jsme ale objevili staré kusy nepoužitých látek, které se nám už jak dlouho válely nedotknuté ve skříni. Tak jsme si řekli, že do toho píchneme a tak začalo naše patchworkové dobrodružství. Asi bychom vám měli říct, že naše jediné zkušenosti se šitím byly opravy drobných děr na ponožkách, takže si umíte představit, jak vypadaly nejen stehy, ale i naše prsty. Rány jsme ale zalepili a pokračovali jsme dál. Doslova nás to pohltilo. 

Napřed jsme sešívali jednoduché tvary - čtverce, obdélníky a trojúhelníky. Potom jsme ale přešli i ke složitějším výstřižkům, takže se na některých místech objevily i vlnky a další nerovnosti, které vytvářely zajímavé kombinace. Samozřejmě to ale nebyl žádný výstavní kus, spíš taková for fun záležitost. Když jsme spotřebovali všechny látky, které jsme měli doma, složili jsme se na několik patchwork látek - látek, které jsou přímo vyrobeny pro sešívání. Když nám patchwork látky přišly, zase jsme se pustili do díla. Teď už jsme neměli jednobarevné kusy hader, ale krásné vzorované látky, ze kterých jsme vytvořili úžasný přehoz na postel.

patchwork látky

Patchowrk bychom doporučili zkusit každému, koho baví kreativní činnost a rád vytváří různé barevné kombinace. Když se navíc do šití pořádně dostanete, nic vám nezabrání vytvářet přímo umělecká díla.