Korálky a materiály

Výroba šperků z korálků je stále velmi populární. Obchody s korálky se stále rozrůstají, proto si pojďme něco říct o materiálech, ze kterých se korálky vyrábí.

koralky shop

Skleněné korálky – sklo je v tomto případě jedním z nejčastějších materiálů z něhož se korálky a perličky zhotovují. Tyto korálky jsou ručně vinuté, tažené, foukané a tavené  z mnoho částí dohromady. Skleněná hmota je pak také různě barvena a zdobena broušením, leptáním, rytím, zlacením či další ruční malbou.
Dřevěné korálky - výhodou těchto korálků je jejich lehkost a měkkost.  Korálky jsou soustruženy, řezány a lakovány. Díky své barevnosti a také díky svým tvarům podněcují fantazii. Korálky jsou dále také ručně malovány a upravovány. Určitě znáte bambusové korálky nebo korálky z kokosových skořápek.
Keramické korálky - ano, k výrobě korálků je používána i hlína. Dnes to jsou korálky z pálené hlíny bez glazury nebo s ní. Tyto korálky jsou do naší země dováženy z Řecka či z Peru. Bohužel jsou dost těžké a poměrně křehké. Výhodou jsou ale větší průměry otvorů - proto se dají navlékat na kožené řemínky.
Kovové korálky jsou zhotovovány z různých kovových plíšků a různých slitin, nejčastěji však  z mědi nebo mosazi. Vyrábějí se lisováním či ražením. Korálky jsou dále galvanizovány na různé povrchové úpravy - postříbření, pozlacení. Povrch kovových korálků bývá ale velmi citlivý na parfémy, mýdla a pot - postupem času povrch oxiduje a zmatní.
Korálky z umělé hmoty - jejich rozmanitost tkví v různobarevnosti a také v široké škále různých tvarů. Předností bývá také jejich cenová dostupnost i přesto, že šperk vyrobený z takových korálků vydrží pouze jednu sezónu.

Přidat komentář

Bezpečnostní kód
Obnovit