Sedací pytle pomáhají od bolesti zad

sedací pytle

Sedací pytle jsou v posledních letech velice žádanými interiérovými doplňky, které přináší také spoustu zdravotních benefitů. Jedná se samozřejmě o módní vlnu, která však prozatím nemá konce, a není se čemu divit. Sedací pytle jsou nenahraditelnou součástí studentských a dětských pokojů, kanceláří, obývacích pokojů, ba dokonce i kluboven. V následujících řádcích vám prozradíme, jakými výhodami tento druh sedacího nábytku disponuje.

V první řadě vás nadchne, že sedací pytle se tvarem přizpůsobí vašemu tělu. Co se týče velikosti, záleží na tom, k jakému účelu by měl sedací pytel sloužit. Chcete si na něj pouze sednout, nebo občas i lehnout? Sehnat se dá ve tvaru křesílek, taburetů, ale i velkých podlahových polštářů.

Výška a objem sedacího pytle

Sedací vaky se dokážou dokonale přizpůsobit vašemu tělu. Dávejte si pozor na to, jakou zvolíte maximální šířku delší strany, protože podle toho si například budete moci po usednutí opřít hlavu. Jestliže prahnete po širší variantě, sáhněte po více než 140 centimetrech. Pokud si rádi na vaku poležíte, zvolte sedací pytel alespoň o 40 centimetrů širší. Záleží samozřejmě na tom, kolik měříte. Pokud máte více než 180 centimetrů, poohlédněte se po ještě širším sedacím vaku.

Co se týče objemu, tak ten se odvíjí od velikosti sedacího pytle. U menších je objem okolo 250 litrů, u středních sedacích vaků se objem pohybuje od 250 do 350 litrů a u větších je objem už okolo 350 až 450 litrů. Výjimkou však nejsou ani sedací vaky s extra velkými rozměry, kde už se objem pohybuje nad 450 litrů.

Vybírat očima se nevyplácí

Vzhled je sice důležitý, nicméně sedací pytel byste neměli vybírat pouze podle designu, nemuselo by se vám to vyplatit. Ještě se zaměřte na výplň, která by neměla být z granulátu, ale z odolných kuliček. V neposlední řadě se zaměřte na pohodlnost a ergonomickou přizpůsobivost.